Які несправності можна визначити за запахом?
В автомобілі є безліч технічних систем, які функціонують з використанням робочих рідин. Їхні витоки свідчать про серйозні поломки. Вони призводять до пригорання цих рідин, завдяки чому водій, що володіє хорошим нюхом, здатний вчасно виявити несправність. Які ж запахи в машині мають насторожити власника?
Розпечені гальма
Видавати неприємний запах здатні нові гальма. При активному гальмуванні після розгонів і спортивному маневруванні із завантаженням передньої осі з використанням гальма колодки сильно перегріваються. Їхній верхній шар припікається і «кам'яніє», виділяючи неприємний запах гару. Причому деякі водії так б'ють по педалях, що через високу температуру страждають навіть гальмівні диски. І тут вони можуть деформуватися. Тому, відчувши запах колодок, що згоріли, потрібно перевірити гальмівні диски.
Згоріле зчеплення
Горілим може пахнути вузол зчеплення. Це буває після довгого буксування в бруді або снігу на автомобілі з механічною коробкою передач. Коли колеса обертаються в багнюці, трансмісійні вали зазнають підвищених навантажень, які передаються на накладки зчеплення. Диски труться один об одного, що тягне за собою перегрів фрикційних поверхонь. Їдкий запах попереджає про небезпеку пошкодження вузла. Диски, що перегоріли, швидко виходять з ладу. Спочатку відчувається брак тяги, а потім автомобіль взагалі перестає їхати, не відгукуючись на педаль акселератора. Доводиться знімати трансмісію та змінювати фрикційні диски.
Коротке замикання
Причиною запаху гару може бути коротке замикання в електроланцюзі автомобіля. Якщо старі дроти перетерлися в місцях згинів або зносилися в з'єднаннях з твердими металевими поверхнями, то великий ризик того, що через ізоляцію, що прогнила, почне просочуватися волога і викликати короткі замикання. Ще гірше, коли виходять з ладу дроти охоронної сигналізації. У таких умовах дощ та бризки часто призводять до підгорання пластику. Це дуже серйозно. Часті виходи з ладу запобіжників та втрата функціональності різних систем можуть серйозно зіпсувати нерви автомобілісту.
Запах зіпсованої органіки
Якщо відчувається запах сірководню, то зазвичай це сигнал про те, що починає спікатися каталізатор. Цей запах нагадує зіпсовані яйця. Каталізатор не справляється з переробкою вихлопних газів, не допалює до кінця пари сірки у продуктах розпаду бензину та викидає їх в атмосферу. Накопичення сажі на осередках каталітичного нейтралізатора говорить також про погане паливо, яке залито в бак. При згорянні воно виділяє дуже багато шкідливих речовин.
Солодкий аромат
Солодкуватий запах у салоні машини говорить про пошкодження системи охолодження двигуна. Швидше за все, потік радіатор пічки або патрубки, що ведуть до нього. Тоді на підлозі кабіни утворюється липка калюжка, що розтікається по м'якій оббивці.
У цьому випадку солодкий запах супроводжується запотіванням стекол у зв'язку з великою кількостю метилового спирту, що випарувався. Іноді тече розширювальний бачок у моторному відсіку. Зволікати з ремонтом не можна, тому що дефіцит антифризу призводить до зниження тиску в системі та скипання робочої рідини. У результаті порушується відведення тепла від двигуна.
Пахне затхлим
При включенні кліматичної установки часто в обличчя водія та пасажирів потрапляє потік повітря із запахом болота. Затхлий сморід говорить про проблеми з відведенням води, що конденсується всередині камери випарника. Можливо, засмічена зливна трубка. Крім того, такий самий запах з'являється при забрудненому повітряному фільтрі салону.
Запах бензину
Паливом у салоні машини пахнути не повинно. Якщо водій і пасажири відчувають його періодично чи постійно, це ознака несправності. Можливо, закис клапан у системі відведення парів бензину в баку або порушена герметичність системи подачі палива. Також випромінює запах паливний насос, який знаходиться під заднім диваном. Можливо, у нього пошкоджено діафрагму, і частина палива пробивається назовні.